Szafki łazienkowe

Jak zrobione są nasze meble zobacz szczegółowy opis elementów

Jak złożyć meble łazienkowe

Wprowadzenie

Na realizację zamówienia należy łącznie z dostawą oczekiwać od 14 do 30 dni. Meble są produkowane na zamówienie na terenie polski. Czas oczekiwania zależy od ilości zamówień w fabryce. Wszystkie nasze meble wykonujemy z dwóch rodzajów płyt MDF. W przypadku kolorów matowych takich jak: biel lapejska, czarny, dąb sonoma, wenge, śliwa i olcha są to płyty obustronnie laminowane o grubości 18mm. W przypadku szafek w połysku grubość płyty wynosi 19mm łącznie z 1 mm warstwą lakieru. Zastosowanie grubszej płyty sprawia, że mebel jest stabilny, ciężki i nie zniekształca się. Wszystkie elementy z płyt MDF oraz HDF wycinane są przez maszyny typu CNC sterowane komputerowo według wcześniej napisanego programu. Nie wykonujemy mebli z tańszej płyty o grubości 16mm ponieważ są to produkty nietrwałe, kołyszą się, są lekkie i wypaczają się. Budowa korpusu Korpus szafki czyli boki góra i dół zawsze wykonujemy z płyty 18mm w kolorze matowym. Połączenie dwóch elementów stykających się, jak na przykład dołu szafki i jej boku skręcamy na mimośrody oraz kołki drewniane. W bok szafki wkręcamy po dwa mimośrody, a w drugi element wbijamy dwa kołki drewniane. Do połączenia elementów mebli stosujemy mimośrody, kołki drewniane oraz konfirmaty. Nie stosujemy żadnego kleju. Montaż przy pomocy kołków i mimośrodów jest szybki i pozwala w każdej chwili rozłożyć meble. Pamiętajmy, że nigdy nie wbijamy kołków w boczne ściany, gdyż może nam powstać odprysk laminatu. Kołki wbijamy zawsze w element podłużny! Zobacz przykład poniżej. Montaż kołków i mimośrodów

Fronty szafek grubości 18mm lub 19mm

Mogą być wykonane w standardowych kolorach matowych lub w połysku. Kolory matowe to biel alpejska, czarny, dąb sonoma, wenge, olcha oraz śliwa. Fronty na wysoki połysk są wykonywane w dwóch kolorach, czarnym i białym. Są o 1mm grubsze niż fronty matowe ponieważ została naniesiona na nie warstwa lakieru. Fronty w połysku, są dodatkowo zabezpieczone na czas transportu. Naklejona jest na nich niebieska folia. Fronty mocowane są na zawiasach metalowych firmy GTV. Po przykręceniu do boków lub dołu szafki. Mogą otwierać się standardowo lub na dół w postaci uchylnych klap. Fronty montujemy jako ostatnie. Stawiając złożony mebel w docelowym miejscu w pomieszczeniu przystępujemy do regulacji zawiasów. Drzwi można podnieść lub opuścić na zawiasach oraz przesunąć w odpowiednim kierunku ustawiając rozmiar szczelin. Większość modeli naszych szafek ma możliwość obustronnego montażu zawiasów. Czyli mogą się otwierać na lewą lub prawą stronę. We wszystkich szafkach otwory do przykręcenia uchwytów są tylko lekko nawiercone, ale nie przewiercone. Dzięki temu użytkownik może zamontować uchwyty takie jakie chce bez obawy o widoczne “stare dziury”. Jeśli chcesz zamontować uchwyty otrzymane w komplecie z szafką należy przewiercić zaznaczone przez fabrykę miejsca na froncie szafki.

Półki w szafce

Tak samo jak korpus wykonane są z płyty o grubości 18mm w tym samym kolorze. Nie stosujemy cieńszej płyty do produkcji półek wewnętrznych. Przeważnie, półki w szafce są ruchome i można je wyjąć, obniżyć lub podnieść wyżej.

Szuflady

W zależności od głębokości szafki, dobieramy prowadnice o odpowiedniej długości. Stosujemy tylko i wyłącznie prowadnice metalowe, rolkowe z blokadą wysuwu. Prowadnice należy przykręcić do narożnika szuflady, a drugą część do korpusu mebla. Nie korzystamy z plastikowych prowadnic. Same szuflady wykonujemy tak samo jak korpus szafki, czyli z płyt 18mm. Łączenie elementów to kołki drewniane, mimośrody oraz konfirmaty. Front szuflady z bokiem łączymy za pomocą kołka i mimośrodu. Natomiast tył szuflady z bokiem połączony ja pomocą kołka i konfirmatu. Używając siły konfirmat wkręcamy do oporu. W ten sposób całość będzie solidna. Dno szuflady to płyt HDF o grubości 3,2mm. Po ustawieniu kątów prostych należy przybić je małymi gwoździkami od spodu. Uchwyty szuflad. W zależności od modelu stosujemy uchwyty metalowe w kolorze satyna i chrom oraz plastikowe w kolorze satyna. Na frontach od wewnętrznej strony lekko nawiercamy miejsce gdzie powinny być zamontowane uchwyty lecz nie przewiercamy ich na wylot. W ten sposób Klient wie gdzie ma zamontować uchwyty lecz nie musi stosować naszych, które otrzyma w zestawie z szafką. Może dopasować uchwyty do innych mebli w pomieszczeniu, która mają inny rozstaw śrub.

Obrzeża

Krawędzie wyciętych elementów są oklejone obrzeżem ABS (plastik), które charakteryzuje się odpornością na ścieranie oraz na wilgotność, a przy tym nie zawiera chloru i metali ciężkich. Obrzeża nakładane są przez nowoczesną maszynę sterowaną komputerowo. Maszyna sama nakleja obrzeża i czyści je po wykonaniu elementu.

Nóżki

W zależności od modelu szafki, nasze meble stoją na nóżkach o wysokości: 0,5 cm, wysokości 2cm oraz 10cm. Nóżki typu ślizg o wysokości 0,5cm są przybijane. Najczęściej stosowane w wysokich szafach pokojowych, biurkach, regałach i szafkach łazienkowych. Nogi o wysokości 2cm są przykręcane i wykonano je z plastiku, mają kształt prostokąta w kolorze ALU. Najczęściej stosowane w komodach i stolikach RTV. Najwyższe nóżki okrągłe 10cm są wykonane z metalu w kolorze chrom. Posiadają regulację wysokości, przykręcamy je do spodu szafki. Takie nóżki posiada seria szafek łazienkowych ROXI z frontami na wysoki połysk.

Plecy szafki

Są nabijane z tyłu szafki. Jest to płyta HDF o grubości 3,2mm. Po ustawieniu kątów prostych należy je przybić do korpusu małymi gwoździkami. Jeśli szafka jest szersza niż 40cm wtedy plecy są łączone na środku plastikową listwą.

Łączenie kolorów

Możesz wybrać mebel wykonany w jednym kolorze lub tak zwaną wersję MIX. Wtedy osobno wybierasz kolor korpusu i kolor frontów. Możesz połączyć ze sobą dwa kolory dostępne na liście w opisie produktu. Poniżej przykłady połączenia różnych kolorów. Kolory mebli do wyboru mix kolorów komodziak.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *